Doświadczenie

Do obecnego rozumienia znaczenia pracy z ciałem i decyzji, że masaż będzie moją profesją dochodziłem stopniowo. Po ukończeniu Pedagogiki Specjalnej na Uniwersytecie Gdańskim pracowałem jako psychoterapeuta. Pomagałem innym w pokonywaniu trudności, które przeżywali, pracowałem z młodzieżą i jej rodzinami, pomagałem osobom uzależnionym od narkotyków . Podczas tej pracy zaobserwowałem jak wiele emocji i traum zapisanych jest w ciele i jak trudno się ich pozbyć bez udziału ciała w procesie terapeutycznym. Ciało zaczęło mnie fascynować, a prace takich terapeutów jak Alexander Lowen, Jack Rosenberg, Arnold Mindell, David Boadella wyznaczyły kierunek moich zainteresowań.

Kiedy zacząłem uczyć innych umiejętności pracy z ludźmi, czy to w obszarze pomagania, czy zarządzania (szkolenia dla biznesu), widziałem jak stres, złe nawyki postawy ciała, wykonywanie czynności każdego dnia w tych samych pozycjach itp., powodują chroniczne napięcia w ciele, przyczyniają się do zwyrodnień, chorób i obniżają kondycję psychofizyczną.

Stosowanie zabiegów manualnych (dotyk, ucisk, ugniatanie) przynosiło szybką ulgę i poprawę samopoczucia. To spowodowało, że zainteresowałem się masażem, który postanowiłem zgłębić na profesjonalnym poziomie. W związku z tym ukończyłem szkołę masażu i zdałem egzamin państwowy uzyskując tytuł Technika Masażysty. Swoje doświadczenia zawodowe zdobywałem pracując w 4 Wojskowym Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu oraz prowadząc praktykę prywatną.


Masaż stał się moim sposobem pomagania innym. Dzięki niemu w pracy z ludźmi dotykam całego aspektu życia ludzkiego – fizycznego, emocjonalnego a także duchowego. Ten ostatni najbardziej rozwinięty jest w MA-URI® – polinezyjskiej metodzie pracy z ciałem. Uprawnienia do jej stosowania potwierdza uzyskana przeze mnie licencja Praktyka.




relaksacyjny